cap

HİZMETLER

Peyzaj Sulama Sistemleri

Peyzaj Sulama Sistemi nedir?

          


Adından da anlaşılabileceği gibi peyzajı yapılmış, yani tarımsal kullanımdan ziyade daha çok estetik bir görünüm amaçlı olan yeşil alanlarda peyzaj sulama sistemleri kullanılır.

Açmak gerekirse bir tarım alanı olmayıp da (tarla, sebze-meyve bahçesi vb.) peyzaj işlemleri, çeşitli düzenlemeleri yapılmış bireysel ya da ortak alanlar olarak gösterebileceğimiz ev bahçeleri, belediye parkları, çim sahalar gibi yeşil alanların sulama işlemlerinin diğer alanlar gibi otomatik şekilde yapılabilmesi için kurulan peyzaj  sulama sistemleri olarak bu sistemi verebiliriz.

Buna göre bu alanlar tarımsal üretimden ziyade farklı bir amaca yönelik olup estetik görünümleri veya farklı özellikleri ile birlikte çeşitli amaçlarla da kullanılabilmektedirler. Örneğin futbol başta olmak üzere tenis, at yarışı, golf gibi çim zeminli spor sahalarında gerçek veya suni çim alanların sulanması için bu sistemler kurulabilir.

Bunun yanında evinizin çevresindeki müstakil bahçenizin veya ortak kullanım alanı olan bir parkın estetik açıdan insanları huzura kavuşturan bir görünüme ve kokuya sahip olması için de bu sistemler tercih edilir.